ĮMONĖS VALDYMAS, VERSLAS

Kodėl svarbu planuoti gamybą?

Gamyba yra sudėtinga sistema, kuri apima visą procesą, pradedant nuo gamybinės įmonės aprūpinimo žaliavomis, jų panaudojimo gaminant gaminį ir baigiant produkcijos paskirstymu. Gamybos procesas žaliavas, medžiagas, pusfabrikačius paverčia paruošta produkcija, kuri atitinka kliento poreikius.

Kiekviena gamybinė įmonė įgyvendina konkrečius tikslus. Tai sudėtinga sistema, sudaryta iš tarpusavyje susijusių elementų. Joje vyksta fizinių, informacinių bei piniginių prekių srautų judėjimas. Skirtingos įmonės turi ne tik skirtingus tikslus, bet ir gamybos proceso tipus, svarbu, kad jie būtų gerai suvokiami, įsisavinami konkrečioje įmonėje. Pagrindinis kiekvienos įmonės tikslas yra vartotojų poreikių tenkinimas, siekiant gauti pelno, tiekiant vartotojui kokybišką produkciją.

Gamybos planavimas yra sunkus ir daug laiko reikalaujantis procesas, nuo kurio efektyvumo priklauso išlaidų ir pridėtinės vertės dydis. Bet kokio įmonės proceso organizavimas priklauso nuo daugelio jo sudedamųjų veiksnių: gamybos planavimo, įrenginių valdymo, savikainos skaičiavimo, produktų vystymo, gamybos patalpų planavimo ir valdymo, kokybės valdymo, tiekimo grandinės valdymo, konfigūruojamos gamybos, analizės ir kt.

Gamybos valdymo sudėtinės dalys yra sekančios:

  • savalaikis gamybos darbų organizavimas;
  • pardavimo planų turėjimas;
  • užsakymų savalaikis valdymas;
  • žaliavų pakankamumo užtikrinimas;
  • gamybos pajėgumų ir darbuotojų našumo išskaičiavimas bei vykdymas;
  • gamybos plano turėjimas.

Dažnai iškyla įvairių kliuvinių norint užtikrinti lankstumą gamybos procese bei užsakymus vykdyti laiku optimaliai panaudojant išteklius, todėl verslo konsultacijos puikus sprendimas, siekiantiems išvengti klaidų. Dažniausiai pasitaikančios klaidos gamyboje: neteisingas užsakymų valdymas; netikslus gamybos planavimas; netikslūs pardavimo planai, kuriais remiantis vykdomas planavimas; gamybos darbų organizavimo įrankių neturėjimas.

Gamybos valdymą reikėtų pradėti organizuoti pirmiausiai išsiskaičiuojant įrengimų našumą bei darbuotojų darbo laiko efektyvumą, įvertinti reikėtų gamybos ciklo eiliškumą ir be jokios abejonės sistemizuoti gaunamus užsakymus.

 

Pagarbiai, dr. Diana Satkutė, info@dilodi.lt